mPower
Linjė telefonike pėr suport 042274141
Gjuha
Identifikimi i Klientit Rregjistrohu
Termat dhe Kushtet


   
Shoqėria Operatori i Shpėrndarjes sė Energjisė Elektrike sh.a. mbledh dhe pėrpunon tė dhėnat personale tė klientėve tė saj nė pėrmbushje tė tė drejtave dhe detyrimeve tė saj ligjore dhe kontraktuale dhe nė pėrputhje tė plotė me Ligjin Nr.9887, datė 10.3.2008, « Pėr mbrojtjen e tė dhėnave personale » (tė ndryshuar).

Nė kuadėr tė pėrdorimit tė faqes zyrtare tė internetit www.oshee.al, Shoqėria Operatori i Shpėrndarjes sė Energjisė Elektrike sh.a. mund tė mbledhė nė mėnyrė direkte tė dhėna personale nėpėrmjet plotėsimit tė formularėve pėr akses online tė faturės sė energjisė elektrike si dhe nė rast tė ankesave, kėrkesave online ndaj Operatorit tė Shpėrndarjes sė Energjisė Elektrike sh.a. tė cilat regjistrohen nė sistemet e saj apo tė ofruesve tė shėrbimit tė autorizuar prej saj. Plotėsimi i kėtyre tė dhėnave ėshtė vullnetar.

Shoqėria Operatori i Shpėrndarjes sė Energjisė Elektrike sh.a. siguron subjektet e tė dhėnave personale se tė dhėnat e tyre mblidhen dhe pėrpunohen vetėm pėr qėllime tė realizimit tė marrėdhėnies kontraktore tė furnizimit me energji elektrike.

Duke pėrdorur portalin dhe/ose duke duke dhėnė miratimin pėr rregjistrimin, subjektet e tė dhėnave japin pėlqimin pėr procesimin e mėtejshėm tė tyre si dhe garantojnė qė tė dhėnat personale tė plotėsuara janė tė sakta, tė vėrteta dhe tė pėrditėsuara. Pėr mė tepėr, subjekti i tė dhėnave personale ėshtė pėrgjegjės pėr pėrditėsimin e tė dhėnave tė rregjistruara pėr tė siguruar qė informacioni ėshtė pėrditėsuar vazhdimisht dhe nė mėnyrė tė plotė.

Subjektet e tė dhėnave personale kanė tė drejtė tė kėrkojne kėrkojnė akses nė tė dhėnat e tyre si dhe tė kėrkojnė qė kėto tė dhėna tė korrigjohen apo tė pėrditėsohen nė pėrputhje me kėrkesat e nenit 13 dhe 18 tė Ligjit 9887 datė 10.3.2008 « Pėr mbrojtjen e tė dhėnave personale ». Kėrkesa mund tė drejtohet nė adresėn it@oshee.al.

Shoqėria Operatori i Shpėrndarjes sė Energjisė Elektrike sh.a. garanton se ka marrė tė gjitha masat fizike, teknike dhe operacionale pėr ruajtjen e konfidencialitetit si dhe mbrojtjen nga humbja, shkatėrrimi, dėmtimi apo edhe shpėrndarja e pautorizuar, nė pėrputhje me kėrkesat e Ligjit Nr.9887, datė 10.3.2008, « Pėr mbrojtjen e tė dhėnave personale » (i ndryshuar) .

Tė dhėnat personale, tė mbledhura dhe tė ruajtura nė databaza tė Operatorit tė Shpėrndarjes sė Energjisė Elektrike sh.a. , do tė pėrpunohen nga punonjėsit dhe / ose bashkėpunėtorėt e kontrolluesit tė tė dhėnave ose tė atyre personave tė ngarkuar me pėrpunimin. Kėto tė dhėna nuk do tė transferohen ose komunikohen te palėt tė treta, pėrveē rasteve kur ėshtė dhėnė pėlqimi ose kur ky informacion kėrkohet nga organet kompetente sipas ligjit .

Subjektet e tė dhėnave kanė tė drejtėn e refuzimit tė pėlqimit nė ēdo kohė pėr grumbullimin dhe pėrdorimin e tė dhėnave tė tyre tė njoftuara vullnetarisht si dhe tė kėrkojnė fshirjen e kėtyre tė dhėnave duke ushtruar tė drejtėn e zgjidhjes sė kontratės sė lidhur mes palėve.

Duke u njohur me pėrmbajtjen e kėsaj rubrike, subjektet e tė dhėnave kanė pranuar kushtet dhe termat nė lidhje me politikat e privatėsisė tė Shoqėrisė Operatori i Shpėrndarjes sė Energjisė Elektrike sh.a.

Politikat e privatėsisė | Termat dhe Kushtet e pėrdorimit| Politikat e rimbursimit | Komente | Admin
© 2019 OSHEE sh.a.
Mundėsuar nga Fluentgrid Ltd. (Formerly Phoenix IT Solutions Ltd.)